Mammografi

Meme hastalıklarının erken tanısı kadın sağlığının temel kurallarından biridir. Meme kanseri kadınlarda en sık görülen kanser türlerinin başında yer almaktadır. Memedeki kitleler klinik muayene ile ancak 1.5-2.5 cm. gibi belirgin boyutlara ulaştıkları zaman saptanabilmektedirler. Oysa mammografi ile çok daha küçük boyutlarda iken tespiti mümkün olmaktadır.Erken tanı ve tedavi ile hastanın prognozu olumlu yönde etkilenmekte ve iyileşme şansı çok artmaktadır. Son yıllarda yapılan çalışmalar göstermiştir ki meme kanserinin erken tanısında mammografi %90'ın üzerinde bir oranda etkili olmaktadır.

Radyotom bünyesinde bulunan ve Türkiye'de ilk defa merkezimizde kurulan General Electric Senographe DMR cihazı en son teknolojik özelliklerle donatılmıştır. Cihazımız iki ayrı anod (Mo ve Rh) ve üç ayrı filtreye (Mo, Rh, Al) sahiptir. Manuel doz ayarının yanı sıra, otomatik olarak kV ve mAS ayan sayesinde, klasik makinalara oranla %40 düşük doz ve %25 daha kısa grafi sürekli kaliteli mammogramlar elde edilmektedir.

Cihaza bağlı bilgisayar ünitesi yardımıyla çekim sırasında kullanılan tüm parametreler mammogramların üzerinde yer almaktadır. 

Elde edilen grafikler uzman radyologlar tarafından hemen değerlendirilmekte ve gerekirse ek incelemeler yapılarak kesin tanı konmaktadır.


Whatsapp Destek Hattı: 0533 594 35 73
Anlaşmalı Kurumlar

Allianz Sigorta
Anadolu Sigorta
Acıbadem Sigorta
Ak Sigorta
Axa Sigorta
Ankara Anonim Türk Sigorta
Aviva Sigorta
AIG Sigorta
Compu Group Medical-Promed
Demir Hayat Sigorta
Demir Sigorta
Dubai Star Sigorta
Ergo Sigorta
Eureko Sigorta

Tümünü Görüntüle +
Merkezlerimiz
Tümünü Görüntüle +
Öneri, İstek ve Şikayetler